Wczytywanie. Prosimy czekać...

PageRank a pozycjonowanie stron www

PageRank –  to fajny wskaźnik ale mało znaczący jeśli idzie o zagadnienia SEO. Dlaczego?

Wiele osób, znawców internetu wyraża opinię, że ocena PageRank w skali od 0 do 10 to ocena jaką nadaje Google stronom internetowym. Mówią też, że ocena ta jest ważna przy pozycjonowaniu stron internetowych. Tak naprawdę, ta ocena jest dość mało miarodajna. Google ocenia strony wg innego wskaźnika. Wskaźnik ten jest ukryty i przez niektórych zwany TrustRank. Wskaźniki PageRank prawdopodobnie mają za zadanie odwracanie uwagi od tego drugiego, dużo bardziej istotnego wskaźnika jakim jest TrustRank. Tak więc można powiedzieć, że Google jest nieco złośliwe i gra nam na nosach, ale o tym zapewne osoby interesujące się zagadnieniami SEO, doskonale wiedzą.

Co tak naprawdę nam mówi wskaźnik PageRank?

PageRank to nic innego jak częstotliwość wizyt robota Google na naszych stronach. Przy czym im PageRank wyższy tym częściej robot wizytuje naszą stronę i wykonuje jej zrzut. Skąd to wiemy? To bardzo proste.

Wystarczy wejść na stronę wyszukiwarki Google i wyszukać dowolną frazę. Następnie w wynikach wyszukiwania pod dowolnym linkiem zobaczymy małą strzałeczkę skierowaną w dół.

Strzałka PageRank

Po kliknięciu w tą strzałkę z menu rozwijalnego wybieramy Kopia. Po chwili naszym oczom powinien ukazać się mniej więcej taki obrazek jak poniżej.

data-zrzutu-ekranu-google

Teraz już chyba bez problemu dostrzeżecie datę kiedy to Google było po raz ostatnio na interesującej was stronie.

Tak więc według oceny PageRank nie będziesz tak naprawdę w stanie ustalić, czy i kiedy, a także jak wysoko zawędruje Twoja strona w wyszukiwarce Google. Wskaźnik ten może się przydać tylko w momencie kiedy zgłosi się do was ktoś posiadający stronę i będzie chciał byście ją starali się wypozycjonować. Jeśli strona będzie miała PageRank większy jak 3, oznacza to tylko tyle, że już od dłuższego czasu jest dostępna w sieci i z innych stron prowadzą do niej jakieś odnośniki. Dowiecie się po tym wskaźniku tylko o tym, czy strona ma jakąś stabilną pozycję, czy też jest po prostu nowa w sieci.

Jednym z dowodów jakie na powyższe stwierdzenia zdobyliśmy jest strona firmy budującej domy w Swarzędzu – Zalasewie, Interhaus która to istnieje w tej chwili około 5 tygodni , posiada PageRank obliczany na 0 (tak tak, słownie: zero) a dla jednej z pozycjonowanych fraz zajmuje już 7 pozycję.

google-blizniaki-zalasewo

I PageRank obliczony chwilę później dla strony firmy Interhaus.

pagerank-interhaus

details details Like

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts